اتحادیه صنف آلومینیوم کاران یزد

این وبلاگ با هدف اطلاع رسانی به اعضای تحت پوشش این اتحادیه در جهت افزایش سطح آگاهی افراد در زمینه امور و قوانین صنفی راه اندازی شده است.

اتحادیه صنف آلومینیوم کاران یزد

این وبلاگ با هدف اطلاع رسانی به اعضای تحت پوشش این اتحادیه در جهت افزایش سطح آگاهی افراد در زمینه امور و قوانین صنفی راه اندازی شده است.

متن مصاحبه ریاست محترم اتحادیه جناب آقای محمود کاردی با یزدرسا؛ 

«به گزارش یزد رسا،  محمود کاردی با اشاره به افزایش قیمت آلومینیوم، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود سه هزار تومان افزایش قیمت را شاهد بوده‌ایم که ناشی از افزایش قیمت دلار در بازار جهانی و گرانی شمش و مواد اولیه وارداتی در این عرصه است.

وی بابیان کسادی‌های بازار فروش در این عرصه، اظهار داشت: به‌موجب رکود بازار تورم کاهش‌یافته است، لیکن فعالیت‌های کاری نیز کاهش چشمگیری داشته و با کسادی بازار روبرو هستیم.

رئیس صنف آلومینیوم کاران استان با تأکید بر کسادی‌های موجود در اثر کاهش حجم ساخت‌وساز، خاطرنشان کرد: با توجه به وابستگی بیش از 260 عرصه کاری به بازار ساخت‌وساز و مسکن، به عبارتی می‌توان با راه‌اندازی این عرصه اقتصاد مملکت را راه‌اندازی کرد.

کاردی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: تعداد واحدهای صنفی آلومینیوم در استان یزد حدود 300 واحد بوده که هر واحد حداقل دو کارگر داشته و حدود 1000 نفر در این صنف مشغول به کار هستند.

این فعال صنف آلومینیوم کاری ارائه تسهیلات به فعالان این عرصه را امری مهم دانست و گفت: برای اشتغال‌زایی و حمایت بیشتر این فعالان اقتصادی لازم است تا در این عرصه تسهیلاتی کم‌بهره و درازمدت به آلومینیوم کاران ارائه شود.

وی در ادامه افزود: کارگاه‌های کوچک و زودبازده که بیشترین جمعیت کارگر را تشکیل می‌دهند نیازمند سرمایه بیشتر بوده و مستلزم حمایت بیشتر مسئولین است.

رئیس صنف آلومینیوم کاران استان یکی از معضلات و مشکلات اصلی در این عرصه را ادغام اتحادیه آهنگران و آلومینیوم کاران برشمرد و تصریح کرد: ارگان‌های اتاق اصناف و سازمان صنعت معدن و تجارت بدون مشورت با مسئولین اتحادیه تصمیم به ادغام این دو فعالیت گرفته‌اند که به‌موجب آن نزدیک به چهار ماه است که اتحادیه آلومینیوم کاران فلج شده است و اعضای این اتحادیه قادر به استفاده از تسهیلات بانکی، پروانه و بیمه نمی‌باشند.

کاردی در پایان افزود: درنتیجه این ادغام، اتحادیه آهنگران که دارای 760 الی 770 عضو است آلومینیوم ساز شده و با معضل تداخل شغل و شاهد بیکاری حدود 300 نیروی آلومینیوم کار خواهیم بود؛ همچنین این ادغام در صورتی ایجادشده است که هر صنف باوجود 100 واحد می‌تواند دارای اتحادیه باشد درصورتی‌که در عرصه آلومینیوم کاری تنها حدود 150 نفر پروانه دارداریم.

این فعال صنف آلومینیوم کاری در پایان با اعلام اینکه دستور توقف اجرای ادغام صادرشده است، خاطرنشان کرد: علی‌رغم دستور توقف توسط دیوان عدالت اداری، ارگان‌های ذی‌ربط به دلیل بالا بردن رتبه استان در ادغام اتحادیه‌ها از این کار خودداری کرده و همچنان سایت این اتحادیه بسته بوده و موجب فلج شدن این عرصه اقتصادی شده‌اند.»

منبع؛ 

http://www.yazdrasa.ir/web/yazdrasa/-/فلج-شدن-صنف-الومینیوم‌کاران-در-اثر-ادغام-با-اتحادیه-اهنگران