اتحادیه صنف آلومینیوم کاران یزد

این وبلاگ با هدف اطلاع رسانی به اعضای تحت پوشش این اتحادیه در جهت افزایش سطح آگاهی افراد در زمینه امور و قوانین صنفی راه اندازی شده است.

اتحادیه صنف آلومینیوم کاران یزد

این وبلاگ با هدف اطلاع رسانی به اعضای تحت پوشش این اتحادیه در جهت افزایش سطح آگاهی افراد در زمینه امور و قوانین صنفی راه اندازی شده است.

بدینوسیله متن اطلاعیه سازمان دامپزشکی استان به شرح ذیل به اطلاع می‌رسد؛

ضمن تبریک قرا رسیدن عید سعید قربان به استحضار مردم شریف استان یزد می‌رساند، با توجه به قرار گرفتن این عید در فصل گرما و زمان تکثیر  شیوع کنه‌ها و امکان انتقال بیماریهای مشترک بین انسان و دام «مخصاصً بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو» به جهت اهمیت حفظ سلامت شهروندان، ذبح تمامی دام‌های قربانی در روز عید سعید قربان در محل کشتارگاه‌های دام استان صورت می‌پذیرد.

به همین منظور کلیه کشتارهای استان از ساعت 6 صبح الی 13 روز عید قربان جهت ذبح دام‌های قربانی و بازرسی بهداشتی و شرعی آن به صورت رایگان دایر می‌باشد و شهروندان گرامی می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشکل بهداشتی در شهرستان‌ها به شبکه‌های دامپزشکی و در مرکز استان به اداره کل دامپزشکی واقع در میدان امام حسین (ع) مراجعه و یا با شماره تلفن 1512 تماس حاصل نمایند.

پیام‌های بهداشتی ویژه عید سعید قربان

  1. به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده‌ی کریمه کنگو، دام‌های قربانی را تنها در محل کشتارگاه‌های مجاز استان ذبح نمایید.
  2. به منظور پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده‌ی کریمه کنگو در صورت دریافت گوشت قربانی در روز عید قربان آنرا به مدت 24 ساعت قبل از مصرف در یخچال قرار دهید.
  3. کشتار دام در کشتارگاه‌ها تنها راه اطمینان از سلامت گوشت قربانی است.
  4. با انتخاب و ذبح دام زیر نظر ناظرین بهداشتی و شرعی دامپزشکی از سلامت گوشت دام‌های قربانی اطمینان حاصل نمایید.
  5. در صورت مشاهده علائم مشکوک در دام یا لاشه دام‌های قربانی سریعاً مراتب را به نزدیکترین اکیپ دامپزشکی یا شبکه دامپزشکی اطلاع دهید.
  6. ذبح دام در مراسم مختلف مذهبی و غیره در معابر عمومی، تهدید علیه بهداشت عمومی جامعه می‌باشد.
  7. از تماس دست با ترشحات خون و لاشه‌های ذبح شده، قبل از 24 ساعت پیش سردگذاری ذاخل یخچال خودداری نمایید.
  8. جهت قطعه کردن گوشت تازه، جگر و سایر آلایشات دامی حتماً از دستکش استفاده نمایید.